Søg Vis menu

Samarbejdsaftale med Agrocura

21. dec 2021

Bornholms Landbrug & Fødevarer har indgået en samarbejdsaftale med Fondsmæglerselskabet Agrocura

I november havde vi Jens Schjerning og Henrik Andresen fra Agrocura på besøg, hvor de gav en status på økonomi og råvarehandlen på både nationalt og globalt plan. Der var god opbakning til Agrocura-mødet, det fungerer rigtig godt og er tilsyneladende det, vores medlemmer og kunder synes godt om.

Vores samarbejde omfatter også, at vi vil anbefale Agrocura til vores medlemmer og kunder. Det vil dels åbne muligheden for at deltage i diverse webinarer, og dels for at deltage i det årlige økonomi- og råvaremøde på Kannikegaard til en lavere pris end for ikke Agrocura-abonnenter.

I kan læse mere om Agrocuras produkter her: Agrocura - Forside og ligeledes finde kontaktoplysninger her.